Як зчитати інформацію з ID паспорту

13 травня 2020 р. 21:08
 
З 2016 року українці отримують паспорти нового зразку – ID-паспорти з безконтактним електронним носієм.

Новий ID паспорт є набагато зручнішим у використанні, ніж його попередній паперовий аналог. ID паспорт нового зразку має зручний розмір - 54х85,6 міліметрів, відтепер його не так легко зіпсувати, бо він вже не боїться вологи, оскільки ID паспорт виконаний з високоякісного пластику у вигляді пластикової ID-картки.

Безумовно, ID паспорт має багато переваг, але існують і недоліки. Головним недоліком ID паспорту є те, що найголовнішу інформацію про власника документу можна отримати тільки зчитавши її за допомогою спеціального обладнання – сканерів ID паспортів та програмного забезпечення.

До цієї інформації відноситься:
- оцифрований підпис власника документу
- місце реєстрації власника ID-карти
- сімейний станЯкщо Ви працюєте з персональними даними громадян України, та така інформація про фізичну особу, як місце реєстрації або сімейний стан для Вас є дуже важливими, держава пропонує Вам використовувати з метою отримання цих даних додаток UAID READER.

 

Додаток UAID READER – це безкоштовна програма для зчитування інформації з ID паспортів.


Держава надає програму для зчитування інформації з ID паспортів – додаток UAID READER.   Даний додаток UAID READER є безоплатним, та може бути завантажений за посиланням https://pk-ukraina.gov.ua/images/download/UAID%20Reader.zip
Зберегти або роздрукувати інформацію з ID паспорту за допомогою програми  UAID READER неможливо.


Додаток UAID READER надає можливість зчитати та візуалізувати всю інформацію, що записана на чип ID паспорту.


Як зчитати інформацію з ID паспорту?

1. Завантажте додаток UAID READER за посиланням https://pk-ukraina.gov.ua/images/download/UAID%20Reader.zip та встановіть цю програму на Ваш ПК.
2. Підключить пристрій для зчитування та запису ID-карток (паспортів) рідер R502-CL (Contactless) через USB-порт.
3. Запустіть програму UAID READER подвійним натисканням лівої кнопки миші на ярлику робочого столу.

УВАГА! Програмне забезпечення UAID READER має бути запущене у роботу ТІЛЬКИ після того, як рідер R502-CL вже підключений до вашого комп’ютеру та на рідері вже знаходиться ID-паспорт громадянина України.

Після запуску програми UAID READER, відкриється наступне початкове вікно:Зробіть авторизацію паспорта за допомогою САN. Для цього потрібно ввести шість останніх цифр номера документу:Коли CAN (останні шість останніх цифр номера документу) буде введено вірно, відкриється вікно з даними, зчитаними з ID-картки.